Autor:ML
  05.12.2015 godz. 13:28  |   0

BBTS ATH zrewanżował się za 2. kolejkę

9. kolejkę Młodej Ligi rozpoczął mecz BBTS ATH Bielsko-Biała vs MKS Będzin. Oba zespoły spotkały się już w 2. kolejce. Lepsi okazali się wówczas będzinianie, którzy wygrali bez straty seta.

Początek meczu był wyrównany. Nieco lepiej zaczęli gospodarze, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 2 punktami (8:6). W dalszej części partii podopieczni trenera Pawła Gradowskiego wypracowali przewagę 5 i 6 oczek (16:11, 21:15). Set zakończył się wynikiem 25:18.

Druga odsłona pomyślniej rozpoczęła się dla siatkarzy z Bielska-Białej (8:3). BBTS ATH Bielsko-Biała zagrał skuteczniej i powiększył przewagę do 9 punktów (16:7). Prowadzenie to utrzymywało się przez większość partii. Ostatecznie gospodarze wygrali do 15.

W pierwszych minutach trzeciej partii trudno było wskazać faworyta. Zespoły grały punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili prowadząc zaledwie jednym punktem (8:7). W kolejnych minutach siatkarze pod wodzą trenera Pawła Gradowskiego przejmowali inicjatywę. Odskoczyli rywalom na 5 i 6 oczek (16:11, 21:15). Siatkarze z Będzina nie potrafili nawiązać równej walki. Wynik 25:15.

BBTS ATH Bielsko-Biała vs MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:15, 25:15). MVP wybrano atakującego BBTS ATH, Pawła Stabrawę.

W innym spotkaniu grupy B, Cuprum Lubin pokonało 3:1 AZS Częstchowa. W grupie A LOTOS Trefl Gdańsk wygrał bez straty seta z AZS Politechniką Warszawską, a Łuczniczka Bydgoszcz przegrała 1:3 z RCS Cerrad Czarni Radom.

W zaległym meczu 6. kolejki, Asseco Resovia Rzeszów wygrała 3:1 z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze z Podkarpacia w niedzielę podejmą w ramach 9. kolejki ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Początek tego spotkania o godz. 14:00.