Autor:JG, Asseco Resovia; fot. Asseco Resovia
  02.02.2016 godz. 19:21  |   0

Asseco Resovia Rzeszów dołączyła do grona ćwierćfinalistów Młodej Ligi

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Asseco Resovia Rzeszów pokonała 3:0 AZS Częstochowa. Rzeszowianie awansowali na czwarte miejsce w grupie B i zagrają w play-off.

Pierwszą partię od prowadzenia rozpoczęli rzeszowianie (4:1). Seria skutecznych obron w wykonaniu Szymona Seligi pozwoliła Michałowi Marszałkowi kończyć kolejne ataki na skrzydle. Przy stanie 5:1 o przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec gości Wojciech Pudo. Przyjezdni nie dawali za wygraną i wkrótce zdołali doprowadzić do remisu 7:7. Niekorzystny dla rzeszowian okres zakończył atakiem z krótkiej Damian Hudzik (10:9). Kiedy w polu serwisowym pojawił się Seliga, ponownie zaczęło rosnąć prowadzenie podopiecznych trenera Artura Łozy (14:10). Gra miejscowych nakręcała się, a w ataku nie do zatrzymania był Marszałek. W decydujących momentach seta podwójnym blokiem zapunktowali Hudzik i Wiktor Kłęk, a punktowe zagrywki Seligi zakończyły pierwszą partię (25:18).

Początek drugiego seta to udane serwisy Kłęka, który w całym spotkaniu zagrał aż 7 asów (w sumie zdobył 19 pkt i został wybrany na MVP meczu). Gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu i dopiero atak na skrzydle Mateusza Niemca przerwał fatalną serię częstochowian (7:3). Akademicy mieli jednak coraz więcej problemów z odczytaniem gry prowadzonej przez Marcina Karakułę i gospodarze mogli punktować na pojedynczym bloku. Rzeszowski rozgrywający straszył rywali również w polu serwisowym, dzięki czemu przewaga jego ekipy urosła do ośmiu „oczek” (14:6). Pojedynczymi akcjami sytuację AZS starał się ratować Kacper Stelmach, jednak nie wystarczało to na dobrze spisujących się zawodników Asseco Resovii, która wygrała tę partię wysoko, do 14.

Trzeci set początkowo toczył się punkt za punkt, lecz dobrą dyspozycję w polu serwisowym utrzymywał Marcin Karakuła, sprawiając sporo problemów częstochowskim przyjmującym, a po chwili w tym samym elemencie zaczął punktować Seliga i rzeszowianie prowadzili 10:6. Wśród gości świetnie w obronie spisywał się Kamil Szymura, lecz jego koledzy nie wykorzystywali okazji do skutecznych kontrataków. Rosnące prowadzenie gospodarzy napędzało ich grę, z kolei przyjezdni punktowali tylko po błędach rywali. Nie do zatrzymania w końcowej fazie seta byli Wojciech Zięzio i Seliga, a ostatnia akcja meczu (punkt na 25:17), dająca Asseco Resovii awans do najlepszej ósemki Młodej Ligi należała do Michała Marszałka.

Rywalem Asseco Resovii Rzeszów w ćwierćfinale play-off będzie zwycięzca grupy A – LOTOS Trefl Gdańsk. Pierwsze starcie 13 lutego w Rzeszowie.