Autor:Jarosław Gniadek; fot. Asseco Resovia
  08.10.2016 godz. 19:58  |   0

Sobota z Młodą Ligą U23 – grupa A

Pierwszy mecz w grupie A Młodej Ligi U23 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny gospodarzy. W drugim Asseco Resovia pokonała MKS Będzin.

Na inaugurację rozgrywek Młodej Ligi U23 w grupie A ZAKSA pokonała Cuprum 3:0. Podopieczni trenera Rolaanda Dembończyka tylko w pierwszym secie mieli kłopoty z rywalami i to duże. Po wyrównanym początku kędzierzynianie popełnili błąd w zagrywce i po chwili w ataku, a z drugiej strony siatki skutecznie atakowali Krystian Gawrysiak i Mateusz Szubart. Efekt – pięciopunktowa przewaga Cuprum (6:11). Lubinianie utrzymywali ją przez pewien czas, lecz ZAKSA zdołała wyciągnąć wynik na 17:18, m.in. za sprawą skutecznych bloków. Później nastąpiły trzypunktowe serie, najpierw dla Cuprum, potem dla ZAKS-y. Ekipa trenera Pawła Szabelskiego prowadziła jeszcze 23:20, lecz od tego monentu punkty zdobywali już niemal wyłącznie kędzierzynianie (w tym 3 Adam Sobota), którzy po ataku Bartosza Jastrowicza wygrali 26:24.

W drugim secie miejscowi szybko objęli prowadzenie 4:1. Kontrolowali przebieg zdarzeń i stopniowo powiększali przewagę aż do dziesięciu oczek (25:15).

W trzeciej partii po wyrównanym początku od stanu 6:5 kędzierzynianie zaczęli powoli zyskiwać przewagę. W połowie zwolnili tempo i lubinianie mieli szansę odrobić straty, lecz popełnili kilka błędów i rywale znów zaczęli zwiększać przewagę. ZAKSA wygrała seta 25:18 po ataku Adama Lorenca, który zdobył w meczu 17 punktów (Sobota uzbierał ich 14). Najskuteczniejszy sposród rywali okazał się Szubart, który uzyskał 11 punktów.

Drugi dzisiejszy mecz grupy A był bardziej wyrównany, choć Asseco Resovia Rzeszów wygrała z MKS Będzin także 3:0, w setach do 21, 23 i 21.

Po wyrównanym początku pierwszego seta, z wieloma błędami po obu stronach, rzeszowianie zdołali odskoczyć na kilka punktów (13:8), ale będzinianie natychmiast odrobili straty, głównie świetnym blokiem. Po serii błędów gospodarzy wyszli nawet na prowadzenie 18:17. Skuteczna gra Damiana Hudzika, Jakubka i Jana Zubika dała jednak wygraną 25:21 Asseco Resovii.

Początek drugiego seta to seria obustronnych błędów w zagrywce, z której w lepszej sytuacji (5:3) wyszli miejscowi gracze. Po remisie 6:6 na prowadzeniu, choć niewielkim, do końca byli już tylko oni.

W trzeciej partii podopieczni trenera Jacka Poodpory długo prowadzili, nawet pięcioma punktami (14:9), lecz rywale zdołali odrobić straty (15:15) i po kilku chwilach to oni byli o punkt przed rzeszowianami. Końcówka należała jednak do miejscowych siatkarzy, którzy po asie serwisowym Jakubka (MVP meczu) i bloku Kacpra Komara wygrali 25:21.

Trzecie spotkanie 1. kolejki w grupie A BBTS Bielsko-Biała – Effector Kielce zostało przełożone na luty przyszłego roku.