Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS
  22.10.2016 godz. 20:01  |   0

Sobota z Młodą Ligą U23 – grupa A

Zwycięstwa BBTS Bielsko-Biała, Asseco Resovii Rzeszów i MKS Będzin w trzeciej kolejce grupy południowej Młodej Ligi U23.

Już o godzinie 10 rozpoczęło się pierwsze spotkanie trzeciej kolejki grupy A. W hali Pod Dębowcem BBTS pewnie zwyciężyło nad Jastrzębskim Węglem 3:0, w setach do 16, 24 i 17. To był drugi mecz i pierwsze zdobyte punkty bielszczan w tym sezonie.

Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał libero zwycięskiej drużyny Pawła Gradowskiego Kajetan Marek. Najwięcej punktów dla BBTS zdobył atakujący Bartłomiej Lipiński. Do chwili gdy w końcówce drugiego seta musiał opuścić boisko po kontuzji stawu skokowego, uzyskał 11 oczek.

W Rzeszowie po zaciętym meczu (wyjątek stanowił jeden set) także triumfowała drużyna gospodarzy. Asseco Resovia pokonała Cuprum Lubin 3:1 (27:29, 26:24, 25:10, 25:23). Na miano najlepszego zawodnika meczu i statuetkę MVP zapracował rzeszowski libero Piotr Macheta.

Pierwsze punkty w sezonie zdobył MKS Będzin. Drużyna Bartłomieja Chmiela wrygała 3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 25:16) z Effectorem Kielce. Najwięcej punktów dla będzinian zdobyli dwaj przyjmujący Dominik Musielak 14 (MVP meczu) i Dawid Żłobecki – 13 (w tym 4 zagrywką i 3 blokiem) oraz atakujący Patryk Korpal 13. Najskuteczniejszy w ekipie trenera Mateusza Grabdy był Patryk Więckowski – 15.

W trzeciej kolejce pauzowali siatkarze ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle.