Autor:Jarosław Gniadek; fot. RCS CERRAD CZARNI
  11.11.2016 godz. 18:22  |   0

RCS Cerrad Czarni Radom – AZS IV LO Częstochowa 3:0

W szóstej kolejce grupy B RCS Cerrad Czarni Radom bardzo pewnie wygrali 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) z AZS IV LO Częstochowa. To drugie zwycięstwo radomian i siódma porażka częstochowian.

Siatkarze trenera Andrzeja Sitkowskiego od pierwszych piłek zdominowali przeciwników. Zaczęli im odjeżdżać już od stanu 4:3 – najpierw na 7:3, a po kilku minutach na 14:4. Mateusz Laskowski i Kacper Wasilewski punktowali rywali, którzy dołożyli do tego jeszcze kilka błędów. Akademicy już do końca seta nie potrafili się pozbierać i przegrali bardzo wysoko.

Wyrównaną walkę toczyli do połowy drugiej partii (13:13). Później jednak błędy w ataku Huberta Mańki i Oskara Moroziuka oraz skuteczne zbicia radomian, wsparte blokami Wasilewskiego i Jakuba Zwiecha, sprawiły że gospodarze zbudowali znaczącą przewagę (16:13, 19:14). Nie stracili jej już, a piłkę setową skończył Laskowski.

Kolejną partię Czarni rozpoczęli od 4:0, między innymi po blokach Laskowskiego i Zwiecha. Kilka błędów pozwoliło jednak rywalom szybko ich dogonić, a nawet objąć prowadzenie 9:8. Do akcji jednak znów wkroczył środkowy ekipy gospodarzy Zwiech (wybrany po meczu na najlepszego zawodnika). Dwa punkty zdobyte blokiem i as serwisowy uspokoiły grę jego zespołu i przywróciły prowadzenie. Przy wsparciu kolegów z ekipy szybko wzrosło do 17:11 i już utrzymywało się do końca spotkania.

Po 13 punktów dla zespołu z Radomia zdobyli Zwiech (w tym 4 blokiem) i Laskowski. Pierwszy z nich atakował z 8-procentową skuteczności, drugi skończył 10 z 11 ataków! Na uwagę zasługuje też Wasilewski, który dorzucił do dorobku zespołu 8 oczek, kończąc 7 ataków na 10 prób. Cała ekipa trenera Andrzeja Sitkowskiego uzyskała 61-procentową skuteczność ataku.

Najwięcej punktów dla częstochowian wywalczył, tradycyjnie już, Hubert Mańko – 14 (skuteczność na poziomie 52 procent).