Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS Bielsko-Biała
  12.11.2016 godz. 19:26  |   0

Sobota z Młodą Ligą U-23 – grupa A

Zwycięstwa BBTS Bielsko-Biała nad Asseco Resovią Rzeszów, ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle nad MKS Będzin i Jastrzębskiego Węgla nad Effectorem Kielce w szóstej kolejce grupy południowej. Jastrzębianie są już samodzielnym liderem.

Siatkarze BBTS w drugim meczu w swojej hali Pod Dębowcem wypadli równie dobrze, jak trzy tygodnie temu, gdy pokonali 3:0 Jastrzębski Węgiel. Dzisiaj podopieczni trenera Pawła Gradowskiego również 3:0 zwyciężyli Asseco Resovię Rzeszów. W pierwszym secie ich rywale praktycznie nie istnieli, uzbierali zaledwie 13 punktów. Dwie kolejne partie były już wyrównane, ale także zakończyły się sukcesem bielszczan – obie do 23. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania odebrał kapitan BBTS Szczepan Czerwiński.

BBTS wygrało trzeci mecz. Ma 9 pkt i awansowało w tabeli z czwartego miejsca na drugie. Dokładnie odwrotny ruch wykonali rzeszowianie (7 pkt), którzy doznali czwartej porażki. Zawodnicy trenera Jacka Podpory zupełnie nie radzą sobie na obcym terenie. Po raz trzeci wyjazdowe spotkanie przegrali do zera.

W Kędzierzynie-Koźlu przewaga gospodarzy była ogromna przez cały mecz. Tu ani przez chwilę rywale nie zagrozili ZAKS-ie, która kompletnie rozbiła MKS Będzin 3:0, tracąc w spotkaniu zaledwie 38 punktów (w kolejnych partiach: 13, 12 i 13). Na najlepszego siatkarza meczu wybrano Marcina Krawieckiego, rozgrywającego zwycięskiej ekipy trenera Rolanda Dembończyka.

W ostatnim meczu szóstej kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 (25:14, 25:23, 20:25, 25:18) Effectora Kielce. W Jastrzębiu-Zdroju spotkał się lider z trzecim zespołem grupy południowej, a zarazem dwie drużyny najlepiej blokujące w całej lidze. Spotkanie zaczęło się od... punktowego bloku Jakuba Mleczki z Effectora, jednak jak się okazało, był on jedyny w pierwszym secie. W całym spotkaniu też nie wykonano ich wiele. Obie drużyny w czterosetowym starciu tylko po 7 razy punktowały blokiem, gdy we wczesniejszych potyczkach uzyskały średnią znacznie ponad 3 bloki na set.

Jastrzębianie niespodziewanie bardzo wysoko wygrali pierwszą partię. Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka wprawdzie słabo radzili sobie z przyjęciem zagrywki, ale świetnie spisywali się w ataku, a ponadto popełnili niemal o połowę mniej błędów niż rywale. Od następnego seta Effector znacznie poprawił grę i rywalizacja stała się wyrównana.

Na najlepszego zawodnika meczu wybrano Karola Redyka. Zdobył dla zwycięskiej ekipy 15 pkt, o 5 mniej od Patryka Czyrniańskiego, ale atakował z 62-procentową skutecznością.