Autor:Jarosław Gniadek; fot. LOTOS Trefl
  25.11.2016 godz. 21:28  |   0

Piątek z Młodą Ligą U-23 - LOTOS Trefl bliżej Łuczniczki

W zaległym meczu 7. kolejki AZS IV LO Częstochowa przegrał 0:3 (24:26, 20:25, 16:25) z wideliderem grupy B LOTOSEM Treflem Gdańsk.

W Częstochowie LOTOS Trefl wygrał szósty mecz w sezonie. Zajmujący drugie miejsce w tabeli grupy północnej gdańszczanie zbliżyli się zatem na punkt do lidera Łuczniczki Bydgoszcz. AZS IV LO natomiast doznał już dziewiątej porażki i z dwoma punktami pozostaje na ostatnim miejscu.

Podopieczni trenera Wojciecha Pudy zaprezentowali się jednak całkiem nieźle w rywalizacji z silnymi rywalami. Przez dwa sety toczyli wyrównaną walkę, ale w końcówkach brakowało im skuteczności i przede wszystkim zimnej krwi. W trzecim gra toczyła się już pod kontrolą podopiecznych trenera Edwarda Pawluna.

Częstochowianie dobrze zaczęli spotkanie. Zaskoczyli gdańszczan trzema skutecznymi blokami, a sami kończyli ataki. Prowadzili 6:2 i 9:6. W środkowej fazie partii stracili wprawdzie prowadzenie – w dużej mierze za sprawą ataków Adriana Wieleby – lecz potrafili je odzyskać. Punktowali Hubert Mańko i Krzysztof Rykała, a kiedy Szymon Witek zaserwował asa, wydawało się, że jest po secie. Akademicy prowadzili 24:20 i... nie zdołali postawić kropki nad i. W ataku pomylił się i Mańko, i Rykała. Kolejnych 6 punktów zdobyli gdańszczanie, w tym trzy Wieleba, i to oni cieszyli się z wygranego seta.

W drugim znów długo na prowadzeniu, choć minimalnym, byli częstochowianie. Prowadzili jeszcze 18:17, ale od remisu 20:20 całkowicie się zacięli. Do końca punktowali już tylko rywale, w tym dwukrotnie blokiem rozgrywający Sebastian Sobczak.

Trzecia partia to wyrównana gra tylko do jej połowy, kiedy z 11:12 szybko zrobiło się 11:18. Głównie za sprawą błędów gospodarzy w zagrywce i w ataku. Takiej przewagi gdańszczanie już nie roztrwonili. Wygrali do 16, a pierwszą piłkę meczową asem serwisowym skończył Piotr Mikołajewski.

Za najlepszego zawodnika meczu uznano Adriana Wielebę. Przyjmujący zdobył 14 pkt dla LOTOSU Trefla. O oczko mniej uzyskał dla zwycięzców Maciej Ptaszyński. Natomiast najskuteczniejszy w ekipie AZS IV LO był tradycyjnie już Hubert Mańko – 12 pkt.