Autor:Jarosław Gniadek; fot. Effector
  26.11.2016 godz. 16:00  |   0

Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

W 8. kolejce grupy A siatkarze Cuprum Lubin doznali szóstej porażki w sezonie. Przegrali 0:3 (17:25, 20:25, 23:25) z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która wygrała piąty mecz.

Praktycznie od pierwszych piłek spotkania w Lubinie widać było, że drużyna gości jest faworytem i nie zamierza w tym względzie zawodzić. Szybko zbudowała kilkupunktową przewagę (8:3), m.in. za sprawą dwóch asów Adama Lorenca, i później już kontrolowała grę. W ofensywie świetnie radzili sobie kędzierzyńscy przyjmujący Adama Sobota oraz Tomasz Polaczyk i ZAKSA wygrała pierwszego seta do 17.

Drugiego podopieczni trenera Pawła Szabelskiego zaczęli znacznie lepiej. Toczyli wyrównaną walkę i minimalnie prowadzili. Do stanu 9:8. Wtedy jednak trzy asy z rzędu Marcina Krawieckiego, wsparte blokiem Konrada Borowskiego ustawiły dalszą grę. Lubinianie potrafili jeszcze zbliżać się na dwa punkty (np. 15:17 czy 19:21), ale końcówka partii całkowicie już należała do gości, którzy wygrali do 20 po punktach zdobytych blokiem i atakiem przez Adama Sobotę.

W trzecim secie nie było już dłuższych serii punktowych żadnej drużyny. Wynik na ogół oscylował wokół remisu i lubinianie mogli mieć nawet nadzieję na wygranie tej partii. Jednak przy stanie 23:23 błąd Kamila Rajchela i skuteczne zbicie Lorenca przesądziły o zwycięstwie ZAKSY.

Na najlepszego siatkarza spotkania (MVP) wybrano Adama Sobotę. Przyjmujący z Kędzierzyna-Koźla zdobył 17 punktów, osiągając świetną skuteczność ataku – 74 proc.