Autor:JG / ONICO AZS PW; fot. ONICO AZS PW
  27.11.2016 godz. 19:17  |   0

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Łuczniczka Bydgoszcz 0:3

W sobotnie popołudnie w hali Riviera ONICO AZS Politechnika Warszawska podejmowała Łuczniczkę Bydgoszcz. Inzynierowie przegrali z niepokonanym liderem grupy B 0:3 (20:25, 19:25, 27:29).

Choć podopieczni trenera Wojciecha Szczuckiego starali się nawiązać walkę z ekipą z Bydgoszczy, to udawało się im to tylko w początkowych momentach pierwszego seta. Apetyty stołecznej drużyny szybko ostudził zagrywką Marcin Gałązka (wybrany później na MVP meczu). Wypracowaną przewagę siatkarze Bartosza Zaparucha utrzymali już do końca seta, którego wygrali do 20.

Druga partia rozpoczęła się podobnie – walką punkt za punkt i stopniowym przejmowaniem przez bydgoszczan kontroli nad przebiegiem wydarzeń. Ich mocna zagrywka odrzuciła Inzynierów od siatki, zmuszała do prostych wystaw i gry na wysokiej piłce, co ułatwiało zadanie blokującym Łuczniczki – szczególnie dobrze dysponowanemu w tym elemencie Mateuszowi Siwickiemu, który kilkukrotnie korzystał z niedokładnie przyjętych piłek przez akademików.

Trener Szczucki chcąc pobudzić swoich podstawowych zawodników, postawił prawie wszystkich w kwadracie, by mogli z boku boiska przypatrzeć się grze. Rezerwowi również nie zdołali zatrzymać rozpędzonej Łuczniczki, która tym razem wygrała do 19.

Na trzeci set do gry w warszawskim zespole wrócili zawodnicy rozpoczynający spotkanie. Wydawać by się mogło, że odpoczynek dobrze im zrobił. Set od pierwszej do ostatniej piłki był niezwykle wyrównany – raz jeden, raz drugi zespół obejmował nieznaczne prowadzenie. W ekipie z Warszawy atak ciągnli Mikołaj Głowacki i Mateusz Witek. Natomiast wśród gości swoją grą sycyegnie wyróżniali się Igor Wypjewski, Gałązka i Siwicki.

Drużyna gości znów pokazała, że potrafi zachować zimną krew w końcówce partii i nie pozwoliła, by gospodarze wyrwali im tego seta. Wygrali do 27 i odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie.