Autor:Jarosław Gniadek; fot. ZAKSA
  26.01.2017 godz. 20:29  |   0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

W meczu kończącym 12. kolejkę grupy A Młodej Ligi U-23 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 (25:13, 25:16, 21:25, 25:21) Asseco Resovię Rzeszów.

Starcie trzeciego z czwartym zespołem grupy południowej siatkarze gospodarzy rozpoczęli z wielkim impetem, wysoko wygrywając pierwsze dwa sety. Po błędach gości i asie serwisowym Marcina Krawieckiego ZAKSA na dzień dobry prowadziła 3:0, a wkrótce, po atakach Justina Ziółkowskiego i Adama Woźnicy, było już 6:1. Gra toczyła się pod kontrolą kędzierzynian. Nawet jeśli chwilami rzeszowianom udawało się odrobić nieco strat, to zbliżali się do ZAKSY na maksimum 3 punkty. Od stanu 12:9 gospodarze odjechali rywalom – m.in. po serii błędów podopiecznych trenera Jacka Podpory i kolejnych dwóch asach Krawieckiego – na 18:9. Seta wygrali do 13.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się do stanu 8:6. Później Siatkarze trenera Rolanda Dembończyka ponownie dominowali na boisku. Byli skuteczniejsi w ataku, popełniali mniej błędów i kilkukrotnie punktowali blokiem. W efekcie zwyciężyli do 16 i wydawało się, że wygrają mecz bez straty seta. Rzeszowianie zdołali jednak się pozbierać i choć nadal popełniali więcej błędów niż przeciwnicy, to zagrali znacznie skuteczniej w ataku niż w poprzednich częściach meczu i cały czas udawało im się utrzymywać niewielką przewagę. Tym razem Asseco Resovia była górą – 25:21.

Czwarty set także był wyrównany. Długo żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać przewagi większej niż 1-2 pkt. Po skutecznych atakach Ziółkowskiego i Wożnicy ZAKSA odskoczyła z 20:19 na 23:19. Seta i mecz zakończył Ziółkowski, uznany za najlepszego zawodnika spotkania. Tak jak w pierwszym meczu tych drużyn zdobył on najwięcej punktów dla ZAKSY – 18, atakując z 62-procentową skutecznością.