Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS
  08.02.2017 godz. 18:29  |   0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce 3:1

W meczu otwierającym ostatnią, 14. kolejkę sezonu zasadniczego w grupie południowej ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:17) z Effectorem Kielce.

Spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu lepiej rozpoczęli siatkarze gości. Kielczanie uzyskali niewielką przewagę (2-4 pkt) i długo utrzymywali się na prowadzeniu. Od stanu 9:13 kędzierzynianie jednak zaczęli zmniejszać dystans do rywali. Po licznych błędach zawodników Effectora oraz dzięki m.in. skutecznej grze Justina Ziółkowskiego ZAKSA przełamała przeciwników na 19:17. Nikłej przewagi kędzierzynianie już nie stracili i wygrali 25:23.

W drugim secie także od pierwszych piłek prowadzili kielczanie.Podopieczni trenera Rolanda Dembończyka zdołali doścignąć ich na remis 15:15, lecz tym razem było to wszystko na co pozwolili rywale. Effector grał skuteczniej, popełniał mniej błędów niż w pierwszej partii i uszczelnił blok. W efekcie wygrał 25:22.

W kolejnej odsłonie prowadzenie się zmieniało, choć do połowy tej części na ogół górą byli goście. Kiedy jednak as serwisowy Adama Rajskiego i blok Adama Lorenca dały ZAKSIE wynik 19:17, do końca już gra toczyła się pod jej dyktando. Zwycięski punkt, na 25:18, zdobył kolejnym blokiem Lorenc.

Czwarty set należał już praktycznie całkowicie do miejscowych zawodników. Wprawdzie kielczanie dość skutecznie walczyli jeszcze do połowy partii, lecz później ich straty regularnie rozły. Mecz zakończył atakiem na 25:17 środkowy Dominik Koliński, którego uznano za najlepszego siatkarza spotkania.

Dla obu zespołów było to ostatnie starcie w grupie A Młodej Ligi U-23. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kończy rywalizację w sezonie zasadniczym na trzecim miejscu i w play-off zmierzy się z drugim zespołem grupy północnej, czyli Łuczniczką Bydgoszcz.Effector Kielce natomiast żegna się z rozgrywkami, zajmując piątą lokatę w grupie południowej.