Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS
  12.02.2017 godz. 21:05  |   0

BBTS Bielsko-Biała wygrało grupę południową!

W meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego BBTS Bielsko-Biała bez żadnych kłopotów pokonało 3:0 (25:16, 25:9, 25:21) MKS BĘDZIN i wygrało grupę A.

Przed tym spotkaniem spotkaniem liderujący grupie południowej Młodej Ligi bielszczanie o 2 punkty wyprzedzali Jastrzębski Węgiel. Nie byli więc jeszcze pewni awansu do play-off z pierwszej lokaty. Będzinianie natomiast już wcześniej stracili szanse na występ w drugiej fazie rozgrywek, a sezon zasadniczy – bez względu na wynik dzisiejszego spotkania – i tak mieli zakończyć na 5. pozycji w grupie. To było widać w podejściu do meczu.

Będzinianie rozpoczęli potyczkę od prowadzenia 1:0, lecz wyrównana walka trwała tylko do połowy pierwszej partii. Bielszczanie od stanu 13:12 odjechali na 19:12 i później już dominowali na boisku. Także w drugim secie, w którym rywale ponownie zdobyli pierwszy punkt, ale potem seriami zgarniali je podopieczni trenera Pawła Gradowskiego. Zawodnicy BBTS zakończyli tę część imponującym wynikiem 25:9. Szkoleniowiec będzinian Bartłomiej Chmiel musiał chyba porządnie zbesztać swoich podopiecznych za taką grę, a ekipa gospodarzy trochę za bardzo się rozluźniła tak łatwo i wysoko wygranymi setami, bo w trzeci okazał się najbardziej wyrównany. BBTS zaczęło od prowadzenia 2:0, lecz będzinianie nie byli już chłopcami do bicia. Nie powolili odskoczyć gospodarzom, a z 4:5 wyciągnęli na 8:5 i przez kilka minut to oni byli górą. Bielszczanie przełamali ich dopiero na 14:13. Zdobyli wtedy jeszcze 4 kolejne punkty i tej przewagi już nie stracili do końca spotkania.

Za najlapszego zawodnika meczu uznano przyjmującego BBTS Tomasza Piotrowskiego.

Tym zwycięstwem BBTS przypieczętowało wygranie grupy A. Oznacza to, że w play-off zmierzą się z czwartą drużyną grupy północnej, czyli z Indykpolem AZS Olsztyn, który zapewnił sobie awans wczoraj, po pokonaniu ONICO AZS Politechniki Warszawskiej.

W grupie południowej do rozegrania pozostał jeszcze mecz Jastrzębskiego Węgla z Cuprum Lubin, ale nie ma on już żadnego znaczenia dla końcowego układu tabeli. Jastrzębianie przystąpią do play-off z drugiej lokaty, a Cuprum pożegna się z rozgrywkami na 7. miejscu w grupie.