Autor:JG / LOTOS Trefl; fot. LOTOS Trefl
  11.04.2017 godz. 22:44  |   0

II runda play-off: LOTOS Trefl Gdańsk – RCS CERRAD CZARNI Radom 0:3

Pierwszy mecz II rundy play-off Młodej Ligi pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a RCS CERRADEM CZARNYMI Radom był jednostronny. Drużyna gości, złożona w większości z plusligowych zawodników, wygrała bardzo pewnie 3:0 (25:16, 25:18, 25:15)

LOTOS Trefl bardzo dobrze rozpoczął spotkanie – od prowadzenia 3:0. Jednak chwilę później goście dogonili miejscowych i wyrównana walka toczyła się przez kolejnych kilka akcji. Od stanu po 10 radomianie, za sprawą mocnych zagrywek, zdobyli dwa oczka przewagi, którą z czasem powiększali. Trener Edward Pawlun próbował wybić przeciwników z uderzenia, biorąc przerwę na żądanie, ale na niewiele się to zdało. Rozpędzeni Czarni nie dali się zatrzymać i wygrał seta do 16.

W drugiej partii od początku podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego zyskali kilkupunktową przewagę (0:3, 3:7). Ożywienie do gry żółto-czarnych wniósł Kacper Wnuk, który pod koniec poprzedniego seta wszedł na boisko. Błędy popełniane przez gospodarzy nie pozwalały jednak im niwelować strat. Zespół gości, który w większości składał się z plusligowych zawodników, konsekwentnie realizował założenia taktyczne i wygrał seta do 18.

Kolejna odsłona meczu miała bliźniaczy przebieg do poprzedniej. Radomianie grali spokojnie i kończyli każdą kolejną akcję, a w szeregach gdańszczan mnożyły się błędy. Przewaga przyjezdnych stale rosła i set, po dwóch błędach gospodarzy, zakończył się triumfem Czarnych 25:15.

Statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu został wyróżniony Jakub Ziobrowski, atakujący RCS CERRADU CZARNYCH.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Radomiu.

Składy drużyn

LOTOS Trefl: Niemiec (2 pkt), Sobczak (3), Jakubiszak (5), Ptaszyński, Bilicki (4), Dębski (11) oraz Rembalski (libero), Behrendt (libero), Bangrowski, Wnuk (6), Kulpaka, Gronkowski (2), Wieleba, Kleinschmidt.

RCS CERRAD CZARNI: Bołądź (15), Zwiech (12), Ziobrowski (7), Fornal (11), Kędzierski (1), Tyszko (4) oraz Filipowicz (libero), Wasilewski, Moniak (1).