Autor:JG / RCS; fot. RCS Cerrad Czarni
  19.04.2017 godz. 22:39  |   0

II runda play-off: RCS Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0

Zespół RCS Cerrad Czarni Radom po raz drugi pokonał LOTOS Trefl Gdańsk w II rundzie play-off Młodej Ligi i zagra w turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Polski U-23.

Po zwycięstwie przed tygodniem w Gdańsku 3:0, także dzisiaj w Radomiu drużyna RCS Cerrad Czarni zwyciężyła bez straty seta (25:16, 26:24, 25:19). Ekipa trenera Andrzeja Sitkowskiego wystąpi w turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 w Legionowie za półtora tygodnia.

O wygranej gospodarzy w pierwszym secie rozstrzygnęła seria zagrywek Jakuba Ziobrowskiego. Radomianie objęli prowadzenie 15:9, a chwilę później było już 22:12. Drugi set był wyrównany. Goście wypracowali kilkupunktową przewagę (13:8), głównie dzięki skutecznym atakom Szymona Jakubiszaka i Mateusza Lindy. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego doprowadzili jednak do remisu 18:18 i później trwała walka niemal punkt za punkt. Po emocjonującej końcówce, w której ponownie punktował Linda, a po stronie Czarnych Jakub Zwiech, Bartłomiej Bołądź i Tomasz Fornal, na przewagi zwyciężyli radomianie. Wygranie dwóch setów, a więc zdobycie puntu meczowego, oznaczało, że gospodarze już zapewnili sobie awans.

Radomianmie jednak nie zamierzali spocząć na laurach i od początku trzeciej partii dążyli do zakończenia po niej meczu. Do połowy set był jednak wyrównany. Dopiero od stanu 12:11 – po asie serwisowym Ziobrowskiego i atakach Bołądzia – Czarni zyskali większą przewagę (16:11). Set i mecz zakończyły się po ataku, a następnie bloku Zwiecha.

Statuetkę MVP dla najlepszego siatkarza meczu otrzymał Bartłomiej Bołądź. Atakujący RCS Cerradu Czarnych zdobył też najwięcej punktów – 20. W ekipie z Gdańska najskuteczniejszy okazał się Mateusz Linda (10 pkt), który wystąpił w tym sezonie Młodej Ligi dopiero po raz drugi.

Składy drużyn

RCS Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Ziobrowski, Zwiech, Bołądź, Fornal, Tyszko, Filipowicz (libero) oraz Moniak, Wójcik.

LOTOS Trefl Gdańsk: Niemiec, Tomczak, Jakubiszak, Lewandowski, Linda, Dębski, Rembalski (libero) oraz Sobczak, Kleinschmidt, Ptaszyński, Wnuk, Rymarski, Behrendt (libero).