Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS
  19.04.2017 godz. 22:43  |   0

II runda play-off: BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0

Drużyna BBTS Bielsko-Biała po raz drugi pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle II rundzie play-off Młodej Ligi i awansowała do turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Polski U-23.

Po zwycięstwie w Wielki Piątek 3:2 na wyjeździe, także dzisiaj w swojej Hali Pod Dębowcem BBTS Bielko-Biała zwyciężyło nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Pawła Gradowskiego trumfowali 3:0 (25:23, 25:18, 25:16) i awansowali do turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Polski U-23, który odbędzie się 29-30 kwietnia w Legionowie.

Po porażce u siebie, mimo wzmocnienia zespołu w tzm mecyu zawodnikami z kadry plusligowej ZAKSY, trudno było dawać drużynie trenera Rolanda Dembończyka większe szanse w starciu rewanżowym. Kamil Semeniuk wciąż nie gra z powodu kontuzji, a i pozostali siatkarze z pierwszej kadry ZAKSY nie mogli tym razem wesprzeć kolegów w Młodej Lidze, bo dzisiaj kędzierzynianie rozgrywali pierwsze spotkanie finału PlusLigi w Bełchatowie (wygrali 3:0).

W Bielsku-Białej kędzierzynianie jednak tanio skóry nie sprzedali. Postawili się rywalom, szczególnie mocno w pierwszym secie. Wprawdzie w jego połowie gospodarzom udało się uzyskać nawet 4-punktową przewagę (13:9), lecz przyjezdni szybko, po skutecznym ataku i asie serwisowym Adama Lorenca, doprowadzili do remisu (14:14), a po chwili (atak Marcina Krawieckiego i blok Adama Woźnicy) nawet wyszli na prowadzenie (14:16). Bielszczanie wkrótce się odkuli, ale od tego momentu już do końca walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. W końcówce akcje BBTS na wagę wygranego seta skończyli Wojciech Siek i Bartłomiej Lipiński.

Rywalizacja w kolejnych partiach toczyła się już pod kontrolą bielszczan, którzy dość szybko zyskiwali kilkupunktową przewagę i nie pozwalali rywalom zbytnio się zbliżać. W całym spotkaniu podopieczni Pawła Gradowskiego byli znacznie skuteczniejsi w ataku, dobrze radzili sobie w przyjęciu i tradycyjnie już – jak w całym sezonie – świetnie blokowali (zdobyli w ten sposób 12 pkt).

Za najlepszego zawodnika meczu uznano Pawła Gryca. Atakujący BBTS zdobył aż 21 punktów, w tym 4 blokiem i 2 zagrywką. Najskuteczniejszy w ekipie ZAKSY okazał się Adam Lorenc – 12 pkt.

Składy drużyn

BBTS Bielsko-Biała: Grad, Lipiński, Siek, Gryc, Piotrowski, Skowroński oraz Marek (libero), Dorosz, Michalec, Skotarek.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Woźnica, Krawiecki, Ziółkowski, Koliński, Lorenc, Walczak oraz Podborzączyński (libero) i Sumara (libero).