Autor:JG; fot. vispolska.pl
  08.05.2017 godz. 20:44  |   0

AZS 2020 Częstochowa ze złotem MP kadetów

Drużyna AZS 2020 Częstochowa, z kilkoma młodoligowymi siatkarzami w składzie, wywalczyła w Olecku tytuł mistrza Polski kadetów, pooknując w finale Lotos Gdańsk.

Przez kilka dni w turnieju finałowym w Olecku najlepsze drużyny kadetów rywalizowały o medale mistrzostw Polski. W starciu o złoto AZS 2020 Częstochowa pokonał 3:0 (25:23, 25:15, 25:15) Lotos Gdańsk. Wgłównych rolach w częstochowskiej ekipie wystąpili m.in. Oskar Moroziuk oraz Łukasz Pałuszka, znani z występów w tegorocznej Młodej Lidze. W mistrzowskiej drużynie było jeszcze kilku graczy z młodoligowego zespołu AZS IV LO Częstochowa, a jego trener Wojciech Pudo pełnił rolę asystenta Pawła Tomaszewskiego.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Remigiusza Kapicę z AZS 2020. Natomiast na najlepszego atakującego wybrano Kacpra Wnuka, lidera drużyny z Gdańska, który dobrze spisywał się także w zespole Lotosu Trefla w rozgrywkach Młodej Ligi. W Olecku Był najskuteczniejszym siatkarzem Lotosu, a błysnął szczególnie w półfinałowym meczu z Jastrzębskim Węglem (3:1), gdy uzyskał 23 punkty.

Brązowy medal wywalczył Chemik Bydgoszcz, który pokonał 3:1 (30:28, 25:19, 20:25, 25:21) Jastrzębski Węgiel.